Góra
we
are
cdz
legal
advisors
THE FIRM
O CDZ
W naszej pracy liczy się JAKOŚĆ
i gwarancja znakomitej obsługi prawnej. Wnosimy doświadczenie branżowe
i stawiamy na nowatorskie rozwiązania prawne.
Pracujemy zespołowo,
a innowacyjność jest nieodłącznym elementem naszego działania.
Co możemy dla Ciebie zrobić?
globalnie
Nasi Klienci często potrzebują zintegrowanego, międzynarodowego wsparcia prawnego. Mamy szerokie doświadczenie w prowadzeniu projektów transgranicznych. W ramach członkostwa w międzynarodowej sieci firm prawniczych INTERLAW, pracujemy w multidyscyplinarnych zespołach prawników z renomowanych kancelarii w Europie, Ameryce i Azji.
DORADZAMY PRZY MIĘDZYNARODOWYCH PROJEKTACH PRACOWNICZYCH
We współpracy z Transatlantic Law International (TALI), dynamiczną platformą prawno-biznesową, doradzamy przy projektach o zasięgu globalnym w 95 jurysdykcjach.
MANAGING PARTNER
Andrzej ma ponad 20-letnie doświadczenie w doradztwie przy transakcjach fuzji i przejęć, transakcjach typu private equity oraz z udziałem venture capital. Zajmuje się prawem korporacyjnym, handlowym i telekomunikacyjnym. Przygotowuje i nadzoruje międzynarodowe emisje papierów wartościowych.
Doradza w procesie inwestycyjnym, opracowuje strukturę inwestycji i formę pozyskania kapitału. Zajmuje się restrukturyzacjami kapitałowymi spółek i grup kapitałowych. Doradza polskim i zagranicznym inwestorom, funduszom private equity i venture capital oraz spółkom z sektora TMT.
Andrzej jest rekomendowany przez The Legal 500 EMEA, Chambers Europe oraz Best Lawyers. W 2019 został wyróżniony w dziedzinie prawa korporacyjnego i handlowego, restrukturyzacji, w transakcjach typu private equity oraz fuzji i przejęć.
Radca prawny, wspólnik
kieruje praktyką fuzji i przejęć oraz private equity
Practices
BRANŻE
NEWS
WYDARZENIA
W dniu 14 stycznia 2021 roku mecenas Piotr Kryczek był jednym z prelegentów w trakcie posiedzenia połączonych komisji senackich - Kultury i Środków Przekazu oraz Praw Człowieka, Praworządności i Petycji poświęconego kwestiom dekoncentracji i tzw. repolonizacji mediów w Polsce.
Mecenas Kryczek zaprezentował raport na temat planowanych zmian na rynku mediów, opracowany wspólnie z mecenasem Marcinem Karolakiem również z kancelarii CDZ.
Uczestnicy posiedzenia w Senacie dyskutowali o możliwych kierunkach, w jakich może rozwijać się rynek mediów, zwłaszcza rynek prasowy, i w tym kontekście - o skutkach przejęcia wydawnictwa Polska Press przez spółkę Orlen SA. Część wystąpień dotyczyła zagrożeń dla wolności mediów i pluralizmu opinii, jakie wynikają z przekształceń własnościowych w mediach w Rosji i na Węgrzech.
Działania CDZ w powyższym zakresie prowadzone są we współpracy z agencją FIRST PR.
Helsińska Fundacja Praw Człowieka obchodzi 14 października piętnastą rocznicę utworzenia Programu Spraw Precedensowych. Kancelaria CDZ od momentu powstania Programu angażuje się, na zasadach pro bono, w sprawy prowadzone w jego ramach. Zapraszamy do obejrzenia filmu z wypowiedziami prawników wspierających Program, m.in. mecenas Ewy Don-Siemion, o znaczeniu Programu dla rozwoju społeczeństwa obywatelskiego w Polsce:
Startup Wrocław: Ewolucje jest wydarzeniem biznesowym skupiającym startupy, innowatorów i inwestorów z branży kreatywnej i nowych technologii, organizowanym przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.
Konferencja odbędzie się 30 maja we Wrocławiu pod tematem przewodnim „Pieniądze”. Tematyka obejmuje: rozpoczęcie własnego biznesu, pozyskiwanie kapitału od inwestora, budowanie firmy z własnych środków czy za pomocą crowdfundingu.
O najlepszych praktykach pozyskiwania kapitału da startupu opowie Maciej Kotlicki, wspólnik w kancelarii CDZ. W agendzie: jak poprawnie dobrać metodę pozyskiwania kapitału do rodzaju spółki? Jak wygląda proces finansowania inwestycji, na co zwracać szczególną uwagę i jak powinna wyglądać skuteczna umowa inwestycyjna? I wreszcie – jak wyjść z inwestycji, aby odnieść jak najwięcej korzyści?
CDZ jest partnerem merytorycznym konferencji.
Dnia 28 marca 2019 roku, w hotelu PURO we Wrocławiu, odbyło się śniadanie biznesowe dedykowane firmom z sektora usług nowoczesnych, pt. „Co zostało po burzy wokół RODO? Analiza pierwszych doświadczeń”.
Z ramienia CDZ, Dariusz Zimnicki omówił m.in. zmiany w Kodeksie pracy wynikające z RODO, monitoring wizyjny i monitoring korespondencji, ochronę wizerunku oraz dane o wynagrodzeniu jako dane osobowe.
Więcej: www.araw.pl
Prowadzisz start-up lub jesteś programistą albo grafikiem? Chcesz wymieniać się pomysłami, doświadczeniami lub spotykać się z ludźmi ze swojej branży? Jeśli tak, to nie przegap imprezy Developer Speed Dating, która odbędzie się 7 marca o 18:30 w kampusie Google. W czasie 3 minut opowiesz o sobie i na dźwięk gongu przejdziesz do następnego stolika. Nie zapomnij o swoich wizytówkach. Oczywiście nie zabraknie CDZ!
Dnia 21 listopada 2018 roku, CDZ oraz Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej zorganizowały warsztaty dla firm z sektora usług biznesowych, poświęcone przyszłorocznym zmianom w prawie pracy.
Weronika Papucewicz omówiła zagadnienie Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK), pracowniczych danych osobowych, a także digitalizację dokumentacji pracowniczej, nowe prawo związkowe oraz limity ZUS.